Marcali Városi Sportcsarnok megalakulása
Kiss László visszaemlékezése
Húsz éves lesz ebben az évben a Marcali Városi Sportcsarnok és vele együtt a Marcali Város Szabadidő Sportegyesület. Beszélgetés Kiss Lászlóval, az intézmény igazgatójával, aki egyben a Marcali VSZSE elnöke. Egy három részletben olvasható beszélgetés első részét olvashatják most a Sportcsarnokról és a vásárokról, a következő két rész majd a sporttal foglalkozik.
A Marcali Városi Sportcsarnok Története az 1991. április 17-i Városi Önkormányzat Képviselőtestületi ülésén kezdődött, melyen döntés született – a Marcaliban eddig nem létező -, nemzetközi méretű Központi Tornaterem (Sportcsarnok) megépítéséről.
A Marcali kézilabdázás története (1998-2010)
Tóth István visszaemlékezése
Ismerjük Marcali kézilabdázásának történetét addig a pillanatig, míg Kiss László bajnokságot nyert csapatával az NB II-ben. A következő korszak edzői szempontból személyedhez kötődik. Hogy kerültél éppen Te képbe?
Mielőtt a kérdésre válaszolnék, hozzáteszem, hogy az NB II-ben is (!), hisz a megyeiben már nyert egyet, úgyhogy rögzítsük: Kiss Laci kétszeres bajnok Mester, na ezt tényleg nem lesz egyszerű felülmúlni! Én már nem is szállok harcba érte…
A Marcali kosárlabdázás története
Várfalvi István és Tóth János visszaemlékezése
A Marcali VSZSE megalakulásának 20 éves évfordulóját ünneplő cikksorozatnak a felnőtt férfi kosárlabda történetét feldolgozó írását olvashatják a következőkben. Beszélgető partnerem a „Bubu" és a „Csaszi" volt. Hogy emlékeztek vissza kezdetekre? Mióta van Marcaliban jelen a kosárlabda mint sportág?
Néhány fiatalember 1969 –ben kezdte el komolyabban űzni ezt a Marcaliban korábban „nem ismert" sportágat. Az első csapat még a Honvédséghez kapcsolódott, de hamarosan Marcali SE néven szerepeltünk a Somogy megyei bajnokságban. Abban a csapatban játszott a Bakos Tóni, a Bicskei Tibi, a Bartsch János, Farkas Gyula, Tóth János, a Gyárfás „Törzsfőnök" Tamás, a Czink Gyuszi, a Ficere. A csapat edzője a „Fokos", Fokvári Tanár Úr volt.
A Marcali kézilabdázás története (1993-1998)
Kiss László visszaemlékezése
1993.-ban a Sportcsarnok átadásával megkezdődött a Marcali női kézilabdázás „újkori” története. Hogyan emlékszel erre?
Valóban sorsdöntő volt egy fedett, nemzetközi méretű létesítmény létrejötte a városban, hisz egyre jobban teremsporttá vált a kézilabda.
A diákkosárlabda múltja
Bőle László visszaemlékezése
Folytatódik a Marcali VSZSE megalakulásának 20. évfordulójához kapcsolódó interjú sorozat. Ez alkalommal a diákkosárlabda múltja került „terítékre". Bőle László, a Mikszáth Kálmán Utcai Általános Iskola testnevelő tanára, volt az interjú alanyom.